Nijmegen gaat voor &Pas
Het college in Nijmegen stelt de gemeenteraad voor om bij de invoering van de ‘stadspas’ te kiezen voor een stadsbrede pas met de naam &Pas, waarop naast diverse gemeentelijke (OV-)regelingen ook aanbiedingen van ondernemers, verenigingen en organisaties kunnen worden aangeboden.
Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om bij de invoering van de ‘stadspas’ te kiezen voor een stadsbrede pas met de naam &Pas, waarop naast diverse gemeentelijke (OV-)regelingen ook aanbiedingen van ondernemers, verenigingen en organisaties kunnen worden aangeboden.
In het coalitieakkoord is afgesproken onderzoek te doen naar één integrale regeling voor minima voor cultuur, mobiliteit/vervoer, sport en een dagje uit. Nijmegen wil graag een stadsbrede pas die voor alle inwoners aantrekkelijk is, maar waarop ‘onzichtbaar’ extra regelingen en aanbiedingen voor bepaalde doelgroepen kunnen worden aangeboden. Dit voorkomt stigmatisering en het maakt participeren in de pas aantrekkelijker voor ondernemers. De pas zal in dit scenario worden voorzien van een OV-chip, een pasfoto en een barcode. Op termijn kan de pas aantrekkelijk worden gemaakt voor toeristen en kunnen andere gemeenten zich aansluiten.
Als de gemeenteraad instemt met het voorgestelde scenario, zal de &Pas verder worden uitgewerkt. Naar verwachting kan de pas in 2016 worden ingevoerd.
Ondernemers en inwoners positief
Ondernemers en Nijmegenaren zijn positief over de &Pas, zo bleek uit twee enquêtes die in de stad werden gehouden. Meer dan de helft van de inwoners geeft aan veel interesse te hebben in aanbiedingen van verschillende instellingen en ondernemers. Vooral aanbiedingen op het gebied van openbaar vervoer en theaterbezoek scoren daarbij hoog.
Uit de ondernemerspeiling blijkt dat 45% van de ondernemers een &Pas (zeer) belangrijk vindt. Het animo om lokale initiatieven te ondersteunen ligt daar iets boven met 55% die het (zeer) belangrijk vindt. 35% van de ondernemers vindt het belangrijk om bij te dragen aan het ondersteunen van mensen met een laag inkomen.
Verder lezen
Lees ook
De gemeente Nijmegen verduurzaamt
Sinds 2012 is de gemeente Nijmegen al bezig met het verduurzamen van zijn gemeentelijke panden. RVO spreekt met Erik Cobussen en Jan Navi, respectievelijk
50PLUS wil in Nijmeegse gemeenteraad
Voor onder andere Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Eindhoven en Nijmegen zijn er plannen om zitting te nemen in de gemeenteraad. De partij is op dit moment
D66 wil sportclubs gezonder maken
D66 Nijmegen wil dat de sportverenigingen in Nijmegen gezonder worden. De partij vindt roken bij sportclubs onacceptabel, en zou ook graag gezond eten in
SP: Gedeelte honingcomplex behouden
De SP wil graag een deel van het Honigcomplex behouden. De partij vindt met name het oude monumentale deel de moeite van het behouden waard. Het college
Wijkcafé Waterkwartier in de Biezantijn
Op donderdag 22 juni organiseert de SP een politiek wijkcafé in de Biezantijn in het Waterkwartier. Bewoners van het Waterkwartier kunnen meepraten over
VVD: Wegwijzer voor Nijmegen
VVD Nijmegen maakt zich zorgen om de bereikbaarheid van Nijmegen. De rondweg S100 functioneert niet naar behoren en met het aantrekken van de economie