Zilveren Waalbrugspeld voor Gijs Hoogenboom
De heer G. Hoogenboom (77) ontvangt op 22 oktober de Zilveren Waalbrugspeld. Hij krijgt de onderscheiding voor zijn verdiensten als adviseur en stadsgids
De heer G. Hoogenboom (77) ontvangt op 22 oktober de Zilveren Waalbrugspeld. Hij krijgt de onderscheiding voor zijn verdiensten als adviseur en stadsgids bij het Gilde Nijmegen gedurende de afgelopen 25 jaar.
De heer Hoogenboom werd kort na de oprichting lid van het Gilde Nijmegen. Twee wandelingen heeft hij opgezet en uitgevoerd voor de Goffert en de Hazenkamp (o.a. over de oorlogsperiode) en deze ook gebruikt voor ‘de nacht van de ommetjes’, wandelingen die hij uitzette en maakte in de wijk. Ook voor schoolkinderen in de Hazenkamp maakte hij wandelingen die aansloten bij projecten die zij op school uitvoerden. In 2012 zette hij dertien ‘Mijmeringen’ op papier over de historie van Goffertpark, Hazenkamp en Willemskwartier. Voor de wijk Bottendaal ontwierp hij een rondwandeling met het thema oorlog/frontstad. In de Nijmeegse binnenstad maakte hij ook veel rondwandelingen via het Gilde. Speciale wandelingen waren gewijd aan o.a. de Romeinse waterleiding en het tijdperk van de Kolonialen in Nijmegen. De heer Hoogenboom zorgde er verder voor dat de Gildegidsen bij hun rondwandelingen ook regelmatig de Titus Brandsmakapel aan de Doddendaal aandeden, die dienst deed als creatieve opvang van daklozen. Door het bezoek aan dat gebouw werd weer geld gegenereerd voor die daklozenopvang.
Ook was hij betrokken bij de totstandkoming van de ‘Pelgrimsroute’. Hij werkte mee aan het boekje ‘Pelgrimstocht door Nijmegen’, waarvan hij nu een diapresentatie voorbereidt. Voor het 4&5 meicomité deed hij onderzoek naar de begraafplaatsen aan de Groenestraat, het Engelse kerkhof Jonkerbosch en Vredehof. En als lid van de Stevenskring verzorgt hij ook rondleidingen in de Stevenskerk en doet dienst in het winkeltje en het ‘keukentje’.
Mede door toedoen van de heer Hoogenboom kreeg het Gilde de Wijkprijs Centrum en Benedenstad tijdens de viering van het 2000-jarige bestaan van Nijmegen in 2005. Daarnaast was hij ook actief als vrijwilliger voor voetbalclub SCE en hockeyclub ZOW (thans QZ). Hij zat in de ouderraad van het NSG en van de Detailhandelsschool. Bij deze laatste school zat hij ook in de medezeggenschapsraad. In veel opzichten maakte hij zich binnen en buiten het Gilde meer dan 25 jaar lang verdienstelijk voor de stad, haar bewoners en haar bezoekers. Veelal konden zij rekenen op de vakkennis die hij vanuit de bouw meebracht, maar ook zijn liefde voor de stad en haar geschiedenis kwam tot uitdrukking tijdens de talloze rondleidingen die hij met veel enthousiasme verzorgde. Hij wordt geprezen om zijn punctualiteit en tomeloze inzet.
De burgemeester reikt de Zilveren Waalbrugspeld uit aan Gijs Hoogenboom tijdens een bijeenkomst ter gelegenheid van zijn afscheid op 22 oktober om 16.30 uur in de St. Stevenskerk.
Verder lezen
Lees ook
Steeds meer Nijmeegse ouders kiezen voor de ‘groeiende’ kinderfiets
Kinderen groeien razendsnel, en daarmee ook uit hun fiets. Ouders staan daardoor vaak voor de keuze: een dure nieuwe fiets kopen, of urenlang Marktplaats
Nieuw in Nijmegen: Slimme gehoorbescherming op maat
Ontdek waarom steeds meer Nijmegenaren kiezen voor op maat gemaakte oordoppen. Alles over voordelen, toepassingen, aanmeten in Nijmegen en het servicepunt aan het Jonkerbosplein 52.
Zo verbeter je Google Ads met sentimentanalyse
Wist je dat emotie een van de krachtigste drijfveren is achter klikgedrag? Een advertentie die de juiste snaar raakt, kan het verschil betekenen tussen
Geld en geluk in Nijmegen
Geld en geluk horen voor veel Nijmegenaren een beetje bij elkaar. Een lot kopen voor de Oudejaarstrekking, een voetbalpool met collega’s, of samen de
Vierdaagse of Vakantie? Hoe Nijmegenaren NPO in het Buitenland Kijken
Voor iedereen uit Nijmegen kan juli een moeilijke keuze zijn. Ga je op die langverwachte zomervakantie, of blijf je thuis voor de Vierdaagse? Het is die
Vochtproblemen bij woningen rondom Nijmegen: van dak tot kelder
Woon je in of rond Nijmegen? Dan weet je dat het klimaat hier vaak vochtig is. Door de ligging aan de Waal en het heuvelachtige landschap krijgen veel