Wereldpremière voor jarig orkest; Componist schrijft symfonie voor 125 jaar
Op 23, 24 en 26 april krijgt Gelderland iets bijzonders te horen. Ter ere van het Gelders orkest gaat in Nijmegen, Apeldoorn en Arnhem gaat een gloednieuwe symfonie in première. Componist Robin de Raaff schreef de compositie Symphony no.2 “Illumination…Eclipse” ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van Het Gelders Orkest.
Op 23, 24 en 26 april krijgt Gelderland iets bijzonders te horen. In Nijmegen, Apeldoorn en Arnhem gaat een gloednieuwe symfonie in première. Componist Robin de Raaff schreef de compositie Symphony no.2 “Illumination…Eclipse” ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van Het Gelders Orkest.
De wereldpremière is een driedelige symfonie met als thema licht en duister. Dit thema gaat niet alleen over het muzikale spel, De Raaff wilde er ook een waarschuwing mee afgeven. Het 125-jarig bestaan van Het Gelders Orkest moet volgens de componist geen lichtpuntje worden in een verduisterend verdwijnen van klassieke muziek.
Klankschoonheid
Robin de Raaff is composer in residence van Het Gelders Orkest. ‘Illumination…Eclipse’ is zijn Tweede symfonie. De Raaff staat erom bekend dat hij componeert met een timmermansoog. Hij schept muziek vol details en met gevoel voor getalsverhoudingen en proporties. Daarbij verliest hij emotie en klankschoonheid niet uit het oog. De jonge componist won diverse prijzen en wordt zowel nationaal als internationaal geroemd om zijn vakmanschap.
Trois couleurs classiques
De nieuwe symfonie is één van de drie stukken tijdens de concertreeks Trois couleurs classiques. “Illumination…Eclipse” staat op het programma met de klassieker van Stravinsky, de Vuurvogelsuite en het Concert voor viool en orkest van Jean Sibelius met in de hoofdrol violiste en ‘rising star’ Veronika Eberle.
De compositie Symphony no. 2 “Illumination…Eclipse” door Robin de Raaff is mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van het Fonds Podiumkunsten.
ConcertgegevensAntonello Manacorda dirigent
Veronika Eberle viool
De Raaff Symphony no.2 “Illumination…Eclipse” (wereldpremière)
Sibelius Concert voor viool en orkest op. 47 in d
Stravinsky Vuurvogelsuite (1945)
Nijmegen donderdag 23 april
de Vereeniging, 20.15 uur
Inleiding m.m.v. Robin de Raaff 19.15 uur
€ 19,- | € 33,- | € 39,- | € 49,-
Apeldoorn vrijdag 24 april
Orpheus, 20.00 uur
Inleiding m.m.v. Robin de Raaff 19.15 uur
€ 21,50 | € 29,50 | € 35,- | € 42,50
Mede mogelijk gemaakt door Partners van Het Gelders Orkest
Arnhem zondag 26 april
Musis Sacrum, 14.15 uur
Inleiding m.m.v. Robin de Raaff 13.15 uur
€ 19,- | € 32,50 | € 39,- | € 49,-
Verder lezen
Lees ook
Steeds meer Nijmeegse ouders kiezen voor de ‘groeiende’ kinderfiets
Kinderen groeien razendsnel, en daarmee ook uit hun fiets. Ouders staan daardoor vaak voor de keuze: een dure nieuwe fiets kopen, of urenlang Marktplaats
Nieuw in Nijmegen: Slimme gehoorbescherming op maat
Ontdek waarom steeds meer Nijmegenaren kiezen voor op maat gemaakte oordoppen. Alles over voordelen, toepassingen, aanmeten in Nijmegen en het servicepunt aan het Jonkerbosplein 52.
Zo verbeter je Google Ads met sentimentanalyse
Wist je dat emotie een van de krachtigste drijfveren is achter klikgedrag? Een advertentie die de juiste snaar raakt, kan het verschil betekenen tussen
Geld en geluk in Nijmegen
Geld en geluk horen voor veel Nijmegenaren een beetje bij elkaar. Een lot kopen voor de Oudejaarstrekking, een voetbalpool met collega’s, of samen de
Vierdaagse of Vakantie? Hoe Nijmegenaren NPO in het Buitenland Kijken
Voor iedereen uit Nijmegen kan juli een moeilijke keuze zijn. Ga je op die langverwachte zomervakantie, of blijf je thuis voor de Vierdaagse? Het is die
Vochtproblemen bij woningen rondom Nijmegen: van dak tot kelder
Woon je in of rond Nijmegen? Dan weet je dat het klimaat hier vaak vochtig is. Door de ligging aan de Waal en het heuvelachtige landschap krijgen veel