Stadsdichter in jury Nijmeegse Literatuurprijs 2015
Stadsdichter Frouke Arns, schrijver Wout Waanders en literatuurwetenschapper Yvette Linders zijn de drie juryleden voor de Nijmeegse Literatuurprijs van 2015.
Stadsdichter Frouke Arns, schrijver Wout Waanders en literatuurwetenschapper Yvette Linders zijn de drie juryleden voor de Nijmeegse Literatuurprijs van 2015.
Frouke Arns (1964) is schrijver, vertaler en Stadsdichter van Nijmegen in 2015 en 2016. Ze studeerde Engelse Taal- en Letterkunde en haar werk verscheen onder meer in Het Parool, de Poëziekrant, De Gelderlander, nrc.next en Het Liegend Konijn. In 2013 verscheen haar debuutbundel Mensen die je misschien kent bij uitgeverij Marmer. Frouke won onder meer de Meander Dichtersprijs, Aan het woord! en in 2011 de Literaire Prijs van Gelderland.
Wout Waanders (1989) studeerde Nederlandse Letterkunde en Bedrijfskunde. Hij is redacteur bij literair productiehuis Wintertuin en hij schrijft gedichten. Zijn werk verschijnt in verschillende tijdschriften en regelmatig treedt hij op, zoals op Lowlands, het Gedichtenbal en Zwarte Cross. In 2014 won hij Write Now! ’s-Hertogenbosch en in 2012 won hij de Poëzieprijs van de Stad Oostende.
Yvette Linders (1981) promoveerde aan de Radboud Universiteit op het onderwerp literaire kritiek. Ze werkt nu als docent aan de Universiteit Utrecht en geeft daar cursussen op de afdeling Literatuur en communicatie.
Prijs voor nieuwe schrijvers
De Nijmeegse Literatuurprijs is een wedstrijd voor alle nog niet gedebuteerde schrijvers die wonen, werken of studeren in Nijmegen. Alle genres zijn toegestaan, deelnemers sturen één tekst of maximaal drie gedichten in met een maximale lengte van 2.015 woorden. Net als vorig jaar is boekhandel Dekker v.d. Vegt hoofdsponsor van de prijs. Ook huiskamercafé Tati steunt de Nijmeegse Literatuurprijs.
De inzendtermijn voor de prijs opent op 1 september en sluit 31 oktober. De nieuwe jury leest daarna alle inzendingen en op vrijdag 11 december is de feestelijke uitreikingsavond. De winnaar ontvangt een bedrag van 500 euro, voor de tweede plaats is 250 euro beschikbaar en de derde prijs is goed voor 100 euro. Houd de website van de Nijmeegse Literatuurprijs in de gaten voor het programma van 11 december.
De Nijmeegse Literatuurprijs is een samenwerking van de Bibliotheek Gelderland Zuid, De Gelderlander, Op Ruwe Planken, Poëziecentrum Nederland en schrijver Frank Norbert Rieter. De prijs is na enige jaren van afwezigheid in 2014 opnieuw uitgereikt. De winnaar van dat jaar is Hein van der Schoot met het korte verhaal ‘Bij Lobith’.
Reglement en meer informatie: www.nijmeegseliteratuurprijs.nl
Verder lezen
Lees ook
Steeds meer Nijmeegse ouders kiezen voor de ‘groeiende’ kinderfiets
Kinderen groeien razendsnel, en daarmee ook uit hun fiets. Ouders staan daardoor vaak voor de keuze: een dure nieuwe fiets kopen, of urenlang Marktplaats
Nieuw in Nijmegen: Slimme gehoorbescherming op maat
Ontdek waarom steeds meer Nijmegenaren kiezen voor op maat gemaakte oordoppen. Alles over voordelen, toepassingen, aanmeten in Nijmegen en het servicepunt aan het Jonkerbosplein 52.
Zo verbeter je Google Ads met sentimentanalyse
Wist je dat emotie een van de krachtigste drijfveren is achter klikgedrag? Een advertentie die de juiste snaar raakt, kan het verschil betekenen tussen
Geld en geluk in Nijmegen
Geld en geluk horen voor veel Nijmegenaren een beetje bij elkaar. Een lot kopen voor de Oudejaarstrekking, een voetbalpool met collega’s, of samen de
Vierdaagse of Vakantie? Hoe Nijmegenaren NPO in het Buitenland Kijken
Voor iedereen uit Nijmegen kan juli een moeilijke keuze zijn. Ga je op die langverwachte zomervakantie, of blijf je thuis voor de Vierdaagse? Het is die
Vochtproblemen bij woningen rondom Nijmegen: van dak tot kelder
Woon je in of rond Nijmegen? Dan weet je dat het klimaat hier vaak vochtig is. Door de ligging aan de Waal en het heuvelachtige landschap krijgen veel