OPROEP: Laat u stem horen – Geen windturbines in het Reichswald
Zoals wellicht bij u bekend is heeft de gemeente Kranenburg plannen om in het Reichswald een windturbinepark van 12 windturbines, elk 200 meter hoog, op de Kartenspielerweg te laten plaatsen. De plannen voor het windturbinepark langs de Nederlandse grens zijn inmiddels in een vergevorderd stadium.
Zoals wellicht bij u bekend is heeft de gemeente Kranenburg plannen om in het Reichswald een windturbinepark van 12 windturbines, elk 200 meter hoog, op de Kartenspielerweg te laten plaatsen. De plannen voor het windturbinepark langs de Nederlandse grens zijn inmiddels in een vergevorderd stadium. Zowel de bouw als het functioneren van deze windturbines, die ten minste in een omtrek van 30 km zichtbaar zullen zijn, zal ook voor Nederland verstrekkende nadelige gevolgen hebben voor natuur, milieu, recreatiewaarde en woongenot.
Ons Duits Nederlands Burgerinitiatief Gegenwind Reichswald / Tegenwind Reichswald is tegen de bouw van windturbines in de bossen van het Reichswald. Meer informatie over deze plannen zijn te vinden onze website www.tegenwindreichswald.eu.
Onze bezwaren tegen een windpark in de bossen te zijn:
Het Reichswald is een belangrijk gebied voor trekvogels, bv de kraanvogel en ooievaar
Hoog sterftecijfer van vleermuizen door windturbines
Het Reichswald ligt midden in een zone met veel Natura2000 gebieden; deze hebben een beschermde Europese status en maken deel uit van de EHS (Ecologische HoofdStructuur). Serieuze schade en verstoring hiervan dreigt.
Windturbineparken maken veel slachtoffers onder (beschermde) vogels.
De St. Jansberg vormt samen met het Reichswald een belangrijke groene corridor, cruciaal voor de natuurverbinding tussen Nederland en Duitsland.
Bedreiging van beschermde insecten en reptielen
Vervuiling van grond- en drinkwater
Een te verwachten daling in bezoekers/toeristen en de daaruit voortvloeiende verminderde inkomsten voor gemeenten, horeca, hotels etc.
Bij brand kunnen de turbines niet geblust worden, daarvoor zijn ze te hoog. Het gedwongen uit laten branden heeft fatale gevolgen voor het Reichswald.
Overlast van geluid, slagschaduw en laagfrequent geluid met mogelijk ernstige gezondheidsklachten tot gevolg.
Het Reichswald is het grootste aaneengesloten stuk bos in NRW, onderdeel van een bijzonder cultuur-historisch en geologisch gebied. Deze status gaat verloren door de komst van windturbineparken.
In de Natura2000-gebieden is aan Nederlandse zijde veel energie en geld gestopt; dit dreigt verloren te gaan.
Waardevermindering van huizen en gebouwen.
Industrie hoort niet thuis in een bos, dus ook niet in het Reichswald. Als er geen andere locatie voorhanden is, begin er dan niet aan.
Langzaam maar zeker dringt het besef wat de windturbines kunnen gaan aanrichten steeds verder door. Zowel aan de Duitse zijde (het district Kleve) als aan de Nederlandse zijde (Gelderse en Limburgse gemeenten en provincies) groeit de weerzin tegen het bouwen van windmolenparken in het Reichswald. De plannen voor de bouw van windturbines in het Reichswald zijn opgenomen in het Regionalplan Düsseldorf, waarin ook meerdere gebieden in het Reichswald zijn aangewezen voor mogelijke bouw van windturbines. **Tot 31 maart a.s. is er gelegenheid om gebruik te maken van inspraak op deze plannen bij de Bezirksregierung Düsseldorf. Ook voor Nederlanders bestaat de mogelijkheid om te reageren op deze plannen. In een schrijven kunt u uw bedenkingen laten weten op het plaatsen van windturbines in het Reichswald.**Verdergaande informatie in het Duits over het Regionalplan is te vinden op: http://www.brd.nrw.de/planen_bauen/index.jspU kunt bezwaar aantekenen d.m.v. een e-mail of een brief. Het schrijven mag in het Nederlands of in het Duits worden opgesteld. Om de kans te verhogen dat uw schrijven gehoord wordt geniet Duits de voorkeur. Hierbij geldt uiteraard: Liever een brief in het Nederlands dan geen brief! Brieven kunnen per email gestuurd worden naar neue-regionalplanung@brd.nrw.de, of per post naar Bezirksregierung Düsseldorf, Dezernat 32, Postfach 300865, DE-40408 Düsseldorf. Ook in uw e-mail dient u dit adres te vermelden.
Uw bezwaarschrift moet bevatten (zie eventueel ook de voorbeeldbrief op onze website):
Op onze website vindt u meer informatie over de aan te voeren bezwaren alsmede een standaardbrief, die u naar eigen inzicht kunt aanpassen. Deze informatie kunt u vinden op http://www.tegenwindreichswald.nl/regionalplan-1.html
Een beknopt uitleg over het Regionalplan is te vinden op: http://www.brd.nrw.de/planen_bauen/regionalplan/pdf_regionalplanfortschreibung/NLText.pdf
NU IS DE TIJD OM UW STEM TE LATEN HOREN
Adres Bezirksregierung Düsseldorf (zie hieronder bij „Adressering“)
Vermeld dit adres ook indien u een email stuurt!
Uw voornaam, achternaam, en adres
Let op: anonieme inzendingen neemt men niet in behandeling.
Uw emailadres
Kenmerk: Öffentlichkeitsbeteiligung Erarbeitung Regionalplan Düsseldorf − Stellungnahme Windenergiebereiche im Reichswald*,* Kapitel 8.2, Blätter 5 und 6.
Er resten nog weinig mogelijkheden tot het maken van bezwaar en daarom willen wij burgers en organisaties vragen om van deze gelegenheid gebruik te maken. Laat deze mogelijkheid niet aan u voorbij gaan en laat weten dat u tegen de bouw van windturbines in het Reichswald bent!
Verder lezen
Lees ook
Steeds meer Nijmeegse ouders kiezen voor de ‘groeiende’ kinderfiets
Kinderen groeien razendsnel, en daarmee ook uit hun fiets. Ouders staan daardoor vaak voor de keuze: een dure nieuwe fiets kopen, of urenlang Marktplaats
Nieuw in Nijmegen: Slimme gehoorbescherming op maat
Ontdek waarom steeds meer Nijmegenaren kiezen voor op maat gemaakte oordoppen. Alles over voordelen, toepassingen, aanmeten in Nijmegen en het servicepunt aan het Jonkerbosplein 52.
Zo verbeter je Google Ads met sentimentanalyse
Wist je dat emotie een van de krachtigste drijfveren is achter klikgedrag? Een advertentie die de juiste snaar raakt, kan het verschil betekenen tussen
Geld en geluk in Nijmegen
Geld en geluk horen voor veel Nijmegenaren een beetje bij elkaar. Een lot kopen voor de Oudejaarstrekking, een voetbalpool met collega’s, of samen de
Vierdaagse of Vakantie? Hoe Nijmegenaren NPO in het Buitenland Kijken
Voor iedereen uit Nijmegen kan juli een moeilijke keuze zijn. Ga je op die langverwachte zomervakantie, of blijf je thuis voor de Vierdaagse? Het is die
Vochtproblemen bij woningen rondom Nijmegen: van dak tot kelder
Woon je in of rond Nijmegen? Dan weet je dat het klimaat hier vaak vochtig is. Door de ligging aan de Waal en het heuvelachtige landschap krijgen veel