Jet Visser uit Beuningen wint halve finale voorleeswedstrijd
In Bibliotheek De Mariënburg in Nijmegen streden op woensdagavond 15 maart zeven kwartfinalisten om een plaats in de Gelderse finale van de Nationale
In Bibliotheek De Mariënburg in Nijmegen streden op woensdagavond 15 maart zeven kwartfinalisten om een plaats in de Gelderse finale van de Nationale Voorleeswedstrijd 2017.
Jet Visser van basisschool de Hoeven in Beuningen werd met haar vertolking van De Grijze Jager van John Flanagan eerste. Zij mag door naar de provinciale finale op 10 April in het Posttheater in Arnhem.
Dit jaar deden 36 scholen uit de regio Gelderland-Zuid mee aan De Nationale Voorleeswedstrijd, zij leverden elk een schoolkampioen voor één van de drie kwartfinales die in februari 2016 plaatsvonden. Tijdens deze halve finale schoven ook de kwartfinalisten uit de regio’s West-Achterhoek, Montferland en Arnhem aan.
Het was een spannende avond. De leerlingen uit groep 7 of 8, lazen voor uit populaire boeken als ‘De waanzinnige Boomhut’, ‘Mees Kees’ of uit de reeks van Geronimo Stilton. Maar ook heftige passages uit ‘Boris’ van Jaap ter Haar, ‘Oorlog & Vriendschap’ van Dolf Veroen of ‘De Grijze Jager’ van John Flanagan.
Kinderboekenschrijver Thijs Goverde presenteerde de avond. En zeker honderd vaders, moeders, broertje, zusjes, klasgenoten en leerkrachten kwamen mee om hen aan te moedigen met een yell of zelfgemaakte spandoeken. De jury, bestaande uit Hans Peters (Directeur Dekker vd Vegt), Cees de Beer (Taalkunstenaar Mensen zeggen dingen…), Cindy Teunissen (Expert dyslexie en interactief taalonderwijs bij Expertisecentrum Nederlands) hadden de moeilijke taak om uit de getalenteerde voorlezers een winnaar te kiezen.
De Nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van Stichting Lezen in samenwerking met Openbare Bibliotheken en wordt financieel mogelijk gemaakt door Stichting Lezen. De kwartfinales, halve finales en provinciale finales worden georganiseerd door medewerkers van de openbare bibliotheken en de Provinciale Service Organisaties.
De landelijke finale wordt gehouden op 17 mei in Schouwburg Amstelveen.
Verder lezen
Lees ook
Nieuw in Nijmegen: Slimme gehoorbescherming op maat
Ontdek waarom steeds meer Nijmegenaren kiezen voor op maat gemaakte oordoppen. Alles over voordelen, toepassingen, aanmeten in Nijmegen en het servicepunt aan het Jonkerbosplein 52.
Zo verbeter je Google Ads met sentimentanalyse
Wist je dat emotie een van de krachtigste drijfveren is achter klikgedrag? Een advertentie die de juiste snaar raakt, kan het verschil betekenen tussen
Geld en geluk in Nijmegen
Geld en geluk horen voor veel Nijmegenaren een beetje bij elkaar. Een lot kopen voor de Oudejaarstrekking, een voetbalpool met collega’s, of samen de
Vierdaagse of Vakantie? Hoe Nijmegenaren NPO in het Buitenland Kijken
Voor iedereen uit Nijmegen kan juli een moeilijke keuze zijn. Ga je op die langverwachte zomervakantie, of blijf je thuis voor de Vierdaagse? Het is die
Vochtproblemen bij woningen rondom Nijmegen: van dak tot kelder
Woon je in of rond Nijmegen? Dan weet je dat het klimaat hier vaak vochtig is. Door de ligging aan de Waal en het heuvelachtige landschap krijgen veel
Riool ontstoppen in Nijmegen: signalen, snelle oplossingen en preventietips
Bij acute overlast (borrelende afvoeren, stank, water dat terugkomt) wil je vooral snel handelen. Praktische info en hulp in de regio vind je via Riool