Internationale prijs voor Breng Cleanteams en service stewards
De Breng service stewards en cleanteams van vervoerder Hermes in de regio Arnhem-Nijmegen hebben de ‘Trophées de l’ innovation et du développement
De Breng service stewards en cleanteams van vervoerder Hermes in de regio Arnhem-Nijmegen hebben de ‘Trophées de l’ innovation et du développement durable’ in de wacht gesleept. Deze prijs wordt jaarlijks door Caisse des dépôts toegekend aan een project dat een grote bijdrage levert aan duurzame en sociale samenhang.
De stewards en cleanteams van Breng bestaan uit cliënten veelal met een verstandelijke beperking, van Pluryn, Driestroom en Zidiris. Zij voeren diverse servicetaken uit, zoals het reinigen van bussen, het geven van reisinformatie, het helpen van mensen met een rolstoel, kinderwagen of rollator en het uitdelen van folders.
“Wat jullie hier doen in de regio Arnhem Nijmegen is een voorbeeld voor de rest van de wereld”, aldus Hubert Guyot (CEO Connexxion) die persoonlijk de prijs overhandigde aan de medewerkers.
Met veel gejuich werd de prijs in ontvangst genomen. “Dat wij als winnaar uit de bus komen uit 127 projecten wereldwijd, dat zegt toch wel iets”, zegt de trotse Dorothé de Jong (Service steward bij Breng). Naast een trofee kregen alle prijswinnaars ook een dagje uit naar Hellendoorn. Juul van Hout (Directeur Hermes): “Het is een belangrijke erkenning. Wij bieden ze een kans zich persoonlijk te ontwikkelen en ze laten meteen zien dat ze een belangrijke bijdrage leveren.”
Kees Luesink van de stadsregio trakteerde alle aanwezigen op nog een verrassing: 5 futuristische elektrische Breng-fietsen. Met dit geschenk van de stadsregio kunnen de Breng service stewards straks nog sneller ter plaatse zijn om servicetaken uit te voeren (zoals bijvoorbeeld het helpen van rolstoelgebruikers). Volgens Luesink is de samenwerking tussen Connexxion en de zorginstellingen zeer waardevol. “Deze internationale prijs is het bewijs dat we het goede voorbeeld geven in onze regio. In de stadsregio kan iedereen zijn steentje bijdragen.”
Caisse des dépots is aandeelhouder van vervoerbedrijven wereldwijd. Jaarlijks dingen inzendingen van over de hele wereld mee naar deze prestigieuze prijs.
Foto: Juul van Hout, Kees Luesink en Hubert Guyot tussen de prijswinnaars.
Verder lezen
Lees ook
Steeds meer Nijmeegse ouders kiezen voor de ‘groeiende’ kinderfiets
Kinderen groeien razendsnel, en daarmee ook uit hun fiets. Ouders staan daardoor vaak voor de keuze: een dure nieuwe fiets kopen, of urenlang Marktplaats
Nieuw in Nijmegen: Slimme gehoorbescherming op maat
Ontdek waarom steeds meer Nijmegenaren kiezen voor op maat gemaakte oordoppen. Alles over voordelen, toepassingen, aanmeten in Nijmegen en het servicepunt aan het Jonkerbosplein 52.
Zo verbeter je Google Ads met sentimentanalyse
Wist je dat emotie een van de krachtigste drijfveren is achter klikgedrag? Een advertentie die de juiste snaar raakt, kan het verschil betekenen tussen
Geld en geluk in Nijmegen
Geld en geluk horen voor veel Nijmegenaren een beetje bij elkaar. Een lot kopen voor de Oudejaarstrekking, een voetbalpool met collega’s, of samen de
Vierdaagse of Vakantie? Hoe Nijmegenaren NPO in het Buitenland Kijken
Voor iedereen uit Nijmegen kan juli een moeilijke keuze zijn. Ga je op die langverwachte zomervakantie, of blijf je thuis voor de Vierdaagse? Het is die
Vochtproblemen bij woningen rondom Nijmegen: van dak tot kelder
Woon je in of rond Nijmegen? Dan weet je dat het klimaat hier vaak vochtig is. Door de ligging aan de Waal en het heuvelachtige landschap krijgen veel