Eén toegang tot dyslexiezorg
De dossiers van Nijmeegse basisschoolleerlingen met ernstige lees- en spellingsproblemen worden vanaf nu eerst gescreend door een deskundige, voordat zij
De dossiers van Nijmeegse basisschoolleerlingen met ernstige lees- en spellingsproblemen worden vanaf nu eerst gescreend door een deskundige, voordat zij dyslexieonderzoek en eventuele behandeling vergoed krijgen.
Scholen zijn verantwoordelijk voor de signalering en begeleiding van kinderen tot 13 jaar met lees- en spellingsproblemen. Als een kind lees- en spellingproblemen heeft, zorgt de school voor extra ondersteuning. Als resultaat uitblijft, kunnen ouders/verzorgers en school vanaf 1 april samen een screening aanvragen bij de nieuwe ‘poortwachter EED’. Dit is een deskundige op het gebied van dyslexiezorg, die deel gaat uitmaken van het stadsbrede team van de Sociale Wijkteams in Nijmegen.
De poortwachter beoordeelt voor de gemeente of de aanvraag voor onderzoek en/of behandeling in aanmerking komt voor vergoeding bij een van de gecontracteerde dyslexiezorgaanbieders. De gemeente is namelijk vanuit de Jeugdwet verantwoordelijk voor de diagnose en behandeling van kinderen tussen de 7 en 13 jaar met ernstige enkelvoudige dyslexie (EED). Als de poortwachter geen onderzoek of behandeling voor ernstige enkelvoudige dyslexie adviseert, dan zorgt de school voor passende ondersteuning.
De nieuwe werkwijze betekent dat dyslexiezorg niet meer vergoed wordt als ouders een kind rechtstreeks aanmelden bij een dyslexiezorgaanbieder. Een verwijzing van een jeugd- of huisarts is ook niet voldoende voor vergoeding. Zij zullen ouders ook naar de poortwachter doorverwijzen.
Aanleiding voor een nieuwe werkwijze in de toeleiding naar dyslexiezorg, is dat in Nijmegen veel meer kinderen worden aangemeld voor de behandeling van EED dan het landelijk gemiddelde zou voorspellen. Scholen, samenwerkingsverband Stromenland, gemeente en dyslexiezorgaanbieders werken op deze manier samen aan een betaalbare, effectieve aanpak van lees- en spellingsproblemen en dyslexiezorg.
Deze werkwijze geldt alleen bij ernstige enkelvoudige dyslexie. Enkelvoudig betekent dat het kind naast dyslexie geen ggz-stoornis, beperking of andere taal- of leerstoornis heeft die belemmerend is voor dyslexieonderzoek of –behandeling.
Meer informatie staat op robregionijmegen.nl.
Verder lezen
Lees ook
Nieuw in Nijmegen: Slimme gehoorbescherming op maat
Ontdek waarom steeds meer Nijmegenaren kiezen voor op maat gemaakte oordoppen. Alles over voordelen, toepassingen, aanmeten in Nijmegen en het servicepunt aan het Jonkerbosplein 52.
Zo verbeter je Google Ads met sentimentanalyse
Wist je dat emotie een van de krachtigste drijfveren is achter klikgedrag? Een advertentie die de juiste snaar raakt, kan het verschil betekenen tussen
Geld en geluk in Nijmegen
Geld en geluk horen voor veel Nijmegenaren een beetje bij elkaar. Een lot kopen voor de Oudejaarstrekking, een voetbalpool met collega’s, of samen de
Vierdaagse of Vakantie? Hoe Nijmegenaren NPO in het Buitenland Kijken
Voor iedereen uit Nijmegen kan juli een moeilijke keuze zijn. Ga je op die langverwachte zomervakantie, of blijf je thuis voor de Vierdaagse? Het is die
Vochtproblemen bij woningen rondom Nijmegen: van dak tot kelder
Woon je in of rond Nijmegen? Dan weet je dat het klimaat hier vaak vochtig is. Door de ligging aan de Waal en het heuvelachtige landschap krijgen veel
Riool ontstoppen in Nijmegen: signalen, snelle oplossingen en preventietips
Bij acute overlast (borrelende afvoeren, stank, water dat terugkomt) wil je vooral snel handelen. Praktische info en hulp in de regio vind je via Riool